OPASKI BEZPIECZEŃSTWA TRAFIĄ DO SENIORÓW Z GMINY MAŁDYTY

Seniorzy z Gminy Małdyty zostaną wyposażeni w telemedyczne opaski bezpieczeństwa, które pozwalają na stałe monitorowanie stanu zdrowia, monitorowania tętna, temperatury, ciśnienia oraz posiadają takie funkcje jak przycisk SOS, przypomnienie o potrzebie zażycia lekarstw i inne.

Gmina Małdyty otrzymała środki w wysokości 33073,69 zł. z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, za które zakupiła 23 opaski bezpieczeństwa monitorujące osoby starsze przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.
Program skierowany jest do osób 65 lat i starszych, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.
„Cieszę się że Seniorzy z naszej Gminy otrzymają opaski bezpieczeństwa. Część osób starszych w naszej Gminie mieszka sama. W dzisiejszych czasach kiedy model rodziny się zmienił, coraz rzadziej zdarza się, by kilka pokoleń żyło pod jednym dachem. Coraz więcej ludzi starszych mieszka samotnie, więc taka opaska może nawet uratować życie” – podkreślił Wójt Marcin Krajewski.
źródło: Gmina Małdyty

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.