OSTRÓDZIANIE WYBRALI KOMPLEKS PRZY UL. 3 MAJA JAKO LOKALIZACJĘ FESTIWALI W 2021 ROKU

Ostródzianie wybierają kompleks przy ul. 3 Maja jako miejsce organizacji festiwali.

10 lutego zakończyło się zbieranie ankiet zwrotnych w procedurze konsultacji dotyczących ostródzkiej infrastruktury festiwalowej.
W badaniu ankietowym łącznie udział wzięło 345 osób, z czego prawie 90% uczestniczyło wcześniej w organizowanych w Ostródzie festiwalach. W kwestionariuszu zaproponowano im do wyboru dwie lokalizacje festiwali – stadion na ul. 3 Maja oraz tereny przy ul. Demokracji, położone koło miejskiej ciepłowni.
Jak się okazało więcej głosów uzyskał stadion, który wybrało dwie trzecie (niemal 66%) ankietowanych. Głównym powodem takiego wyboru jest lokalizacja – położenie w mieście, blisko restauracji i innych obiektów oraz łatwy dojazd. Niektórzy mieszkańcy zwracali uwagę na to, że obiekt ten może pomieścić wielotysięczną widownię, jest wygodny i dość słabo wykorzystywany.
Pozostali respondenci wybierali okolice ciepłowni, argumentując, że festiwal tam zorganizowany będzie mniej uciążliwy dla mieszkańców, niż na położonym pośród zabudowy stadionie. Poza tym, w ich ocenie stadion jest za mały – obiekt przy Demokracji mógłby pomieścić więcej widzów, więc warto byłoby docelowo zainwestować w to miejsce, po to by rozwiązać problem na lata. Ponadto, jak zwracali uwagę, na dawnym autodromie łatwiej o miejsce do zaparkowania auta, a sama okolica ma swój klimat i bardziej pasuje do reggae.
I chociaż argumenty jednych i drugich są ważne, to jednak zwyciężyła opcja pierwsza, festiwale będą organizowane w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. 3 Maja.
źródło: UM Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.