PIJANI KIEROWCY: JEDEN W ROWIE, DRUGI DACHOWAŁ

Tylko w miniona środę policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. Funkcjonariusze apelują – nie ma przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie! Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy niepokojącą nas sytuację.

W środę (27.01.2021 r.) około godz. 18:30, policjant z Komisariatu Policji w Morągu wracając do domu po skończonej słuzbie, na trasie Morąg- Żabi Róg zauważył w przydrożnym rowie volkswagena. Kierowca auta próbował odjechać, jednak jego zachowanie wskazywało na to, że mógł znajdowac się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymał go, uniemożliwił mi jazdę i wezwał na miejsce umundurowany patrol. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila tej substancji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Kilka godzin później, policjanci otrzymali zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na trasie Brzydowo- Smykowo. Okazało się, że kierowca skody oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci jednak szybko ustalili, kto siedział za kierownicą. Jak okazało się, mężczyzna chciał uniknąc odpowiedzialności, poniważ był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila.  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

KPP OSTRÓDA

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.