POLICJA I STRAŻ MIEJSKA ZACIEŚNIAŁY WSPÓŁPRACĘ.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie doszło do spotkania Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Marcina Danowskiego z Komendantem Straży Miejskim Jackiem Pietrzykiem. W spotkaniu uczestniczyli kierownicy poszczególnych komórek Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Tematem spotkania było wznowienie po kilkumiesięcznej przerwie wspólnych patroli  funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Obie strony chcą aby wspólne patrole był skuteczne i przełożyły na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i utrzymania porządku publicznego. Współpraca pomiędzy instytucjami ma również wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyznacznikiem tych działań będzie między innymi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nadkom. Marcin Danowski podczas spotkania podkreślił:

Korzyści wynikających ze współpracy jest wiele. Jednak nadrzędnym efektem jaki chcemy osiągnąć będzie zwiększenie bezpieczeństwa obywateli naszego miasta. Wspólne działania pozwalają na wymianę doświadczeń, doskonalenie się, poznanie specyfiki służby, lepsze poznanie miasta i jego 100-56142mieszkańców, a tym samym poznanie lokalnie występujących zagrożeń.  Zebrane w czasie wspólnych działań doświadczenia stanowią dobry materiał szkoleniowy podczas doskonalenia zawodowego, co pozwala na eliminowanie błędów w trakcie interwencji i obsługi obywateli.

Na koniec komendant podkreślił, że chciałby aby współpraca ostródzkich policjantów ze Strażą Miejską cały czas ewoluowała i wspólne działania były dostosowywane do bieżących potrzeb. Obecnie potrzebą taką jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Aby usprawnić współpracę, do bieżących kontaktów wyznaczeni zostali funkcjonariusze obu formacji, którzy konsultować będą realizowane działania. Wspólne patrole maja dotyczyć policjantów prewencji, ruchu drogowego i dzielnicowych. Planowane i realizowane przedsięwzięcia będą zawsze uzgadniane pomiędzy przedstawicielami obydwu instytucji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.