PONAD 400 000ZŁ NA PROMOCJĘ GMINY WIEJSKIEJ W 2022 ROKU

Na początek zadajmy sobie pytanie: ”Jaka jest podstawowa wiedza, którą obywatel powinien posiadać?”. Odpowiedź na to zdaje się być prosta – ”Obywatel powinien wiedzieć na co władza wydaje jego pieniądze.

Działający głównie na Facebooku profil „Gmina Ostróda info” uzyskał z urzędu Gminy Wiejskiej Ostróda zestawienie z którego wynika, że na cele promocyjne przeznaczono spore pieniądze – niecałe 460 000zł w 2022 roku. Przeglądając owe zestawienie trzeźwo myślący człowiek zastanawia się, jaki jest sens promowania gminy w gminie? Duża część z tych środków została przelana na konta niektórych lokalnych mediów, które informują głównie lokalnych odbiorców. Gdzie w tym promocyjna ekspansja?

Jaki jest w tym cel? Żeby media poinformowały o ukończonej inwestycji, albo o wydarzeniu kulturalnym zorganizowanym przez gminę? Dla objaśnienia napiszemy tylko, że takie informacje rozchodzą się szybko i obywatel nie musi za nie płacić. Inne newsowe tytuły medialne regularnie pozyskują te informacje z BiP, social mediów, czy samorządowych stron www.

Zaznaczamy, że ta publikacja nie jest kamyczkiem do ogródka ”kolegów” z branży informacyjnej. Skoro potrafili sobie w gabinecie wójta wynegocjować pieniądze za działalność bezsensowną z perspektywy fundatora (obywatela) – wychodzi na to że ”mają gadane”.

W zestawieniu są też pozycje mające sens. Chociażby widać przelew, który powędrował na konto Karola Okrasy – jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych kucharzy w Polsce, którego programy mają wysoką oglądalność w całym kraju.

źródło: Gmina Ostróda info

Poniżej zestawienie:

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.