POWIAT OSTRÓDZKI NA VIII EUROPEJSKIM KONGRESIE SAMORZĄDOWCÓW

Powiat Ostródzki swoje turystyczne walory prezentował podczas VIII Europejskiego Kongresu Samorządów.
Tegoroczna edycja pod hasłem „Nowa solidarność dla nowej epoki” zrzeszyła 2 tys. samorządowców tworząc miejsce wymiany poglądów i pogłębiania współpracy. W dniach 7-8 marca, Hotel Gołębiewski w Mikołajkach gościł liderów polskich i europejskich samorządów, a także polityki centralnej i międzynarodowej, biznesu, nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych. Reprezentantem szczebla samorządu powiatowego był Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski.

 

Dla uczestników przez cały okres trwania kongresu dostępne było stanowisko Powiatu Ostródzkiego wraz z wystawą makiety pochylni Oleśnica, przy którym można było zaczerpnąć informacji turystycznej regionu. Pochylnia Oleśnica jest jedną z pięciu takich urządzeń na Kanale Elbląskim. Kanał ten jest wodnym szlakiem śródlądowym położonym w północno-wschodniej Polsce (Warmia i Mazury).
Wielostronna i bezpośrednia współpraca regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych rozwinęła się w ostatnich latach do poziomu, który wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę nie tylko poszczególnych państw, ale także całego kontynentu.
Dziękujemy Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego za możliwość udziału w VIII Europejskim Kongresie Samorządów.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.