POWIAT. ZASZCZEPIĄ OKOŁO TYS. DZIECI W 2017 ROKU

W minionym tygodniu informowaliśmy Państwa o szczepieniach przeciw pneumokokom w Ostródzie. Dzisiaj ujawniamy więcej szczegółów.

Ostródzka stacja sanitarno-epidemiologiczna poinformowała, że wraz z 1 stycznia wszystkie noworodki w powiecie ostródzkim zostaną zaszczepione przeciw pneumokokom – liczba zaszczepionych noworodków odpowiada liczbie urodzeń w powiecie czyli w liczbie oscylującej w granicach 900-1000 – poinformował Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Szczepienia na terenie powiatu będą odbywać się w placówkach państwowych – Dystrybucja szczepionek  przeciw pneumokokom będzie odbywać się na tych samych zasadach jak do tej pory. Ośrodki zdrowia, które mają podpisane umowy z NFZ  będą zgodnie z potrzebami odbierać szczepionki z Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych – dodaje inspektor.

Cykl szczepień nie jest jeszcze znany, natomiast szczepionki trafią do Ostródy po 20 grudnia – dopiero po tym terminie będzie możliwa dystrybucja do stacji sanitarnych z Centralnej Bazy Rezerw Przeciwepidemicznych, w tym również do naszej – zakończył Inspektor.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.