PRZESTÓJ W OSTRÓDA YACHT. WSTRZYMANO PRODUKCJĘ

Problemy, które powoduje panująca pandemia nie ominęły największego pracodawcy w Ostródzie. Spółka Ostróda Yacht zadecydowała o ponad dwutygodniowym przestoju, który zacznie się od najbliższej środy (01.04.2020) i potrwa do 17 kwietnia.

Powodami takiej decyzji są bezpieczeństwo pracowników oraz braki w dostawach materiałów niezbędnych do zmontowania łodzi. Tak się składa, że dostarczane były z krajów dotkniętych w największym stopniu koronawirusem, czyli z – Francji, Hiszpanii i Włoch.

Ostróda Yacht to największy producent łodzi motorowych w Europie. W ostatnich sezonach produkcyjnych z zakładu wyjeżdżało około 4 tys. wyprodukowanych jednostek pływających.

Firma zatrudnia ponad 1000 pracowników, jej szybki rozwój i ilość dostepnych miejsc pracy pozwoliły na pozostanie wielu ostródzian w swoim mieście. Jest częścią potężnego francuskiego koncernu Beneteau.

Oby kryzys z wirusem skończył się jak najszybciej. Nie możemy zapominać, że Ostróda Yacht produkuje dobra ekskluzywne, w dobie kryzysu niebędące priorytetowymi.

 

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.