RADNI PISZĄ DO MINISTERSTW I POLITYKÓW WS. ANTENY 5G

Apel Rady Miejskiej w Ostródzie do Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Infrastruktury dotyczy budowy wieży telekomunikacyjnej wraz z urządzeniami zasilającymi na działce nr 38/2 przy ul. Partyzantów w Ostródzie, znajdującej się w obrębie miasta Ostróda. Wygląda na to, że prośby to jedne z niewielu narzędzi obrony przed budową anten w niepożądanych miejscach, ponieważ prawo w Polsce stoi po stronie zagranicznych firm telekomunikacyjnych, a wszystko przez ustawę z 7 maja 2010 roku.

Rada napisała:

W trosce o dobro mieszkańców Osiedla Drwęckiego w Ostródzie, których nieruchomości bezpośrednio sąsiadują z w/w inwestycją, zwracamy się z prośbą o zbadanie czy prowadzona inwestycja jest w zgodzie z wymogami ogólnie przyjętego prawa i z zachowaniem wszelkich norm określonych przepisami budowlanymi i środowiskowymi.

Rozumiejąc obowiązujące przepisy Ustawy z dnia 7 maja 2010r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 733 z późn. Zm.) oraz zapisy Art.46 tej ustawy mówiące o lokalizacji inwestycji celu publicznego z zakresu łączności publicznej, z dużym zaniepokojeniem przyjmujemy brak jakiejkolwiek informacji skierowanej do mieszkańców okolicznych nieruchomości, gdzie w jednostkowym wypadku odległość od przedmiotowej inwestycji wynosi ok. 4 metrów od granicy zamieszkanej działki.

Maszt stacji telekomunikacyjnej o wysokości powyżej 60 metrów narusza ład przestrzenny i zaburza dotychczasowy krajobraz. Ponadto budowa wieży radiotelekomunikacyjnej w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych stanowi naruszenie zasad dobrego sąsiedztwa oraz powoduje spadek wartości sąsiadujących nieruchomości.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o przeprowadzenie analizy systemowej tego typu inwestycji, których lokalizacja często stoi w sprzeczności z interesami mieszkańców wielu gmin znajdujących się w podobnej sytuacji.

Adresatami byli również:

  • Janusz Cieszyński – Poseł na Sejm RP
  • Jarosław Kaczyński – Poseł na Sejm RP
  •  Mateusz Morawiecki – Poseł na Sejm RP
  •  Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostródzie
  •  Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
  •  Starostwo Powiatowe w Ostródzie
  •  Prokuratura Rejonowa w Ostródzie

1 comments

haha ha nie badania zrobia po 5 latach od postawienia o ile wzrosła smiertelnosc w tym ze miejscu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.