100 LAT DLA NIEPODLEGŁEJ W GMINIE MAŁDYTY

Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej gminie miał wyjątkową oprawę.

Uroczystość była świętem całej naszej wspólnoty. 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, celebrowaną przez ks. Romana Thiela.


Manifestowaliśmy Nasz patriotyzm wspólnym marszem, niektórzy całymi rodzinami, by na placu przed szkołą, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, ramię w ramię, starsi i młodsi, wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.
Tą szczególną w historii narodu datę uwieczniono odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Ceremonii odsłonięcia i poświęcenia dokonali: Wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Czesław Rolka, ks. Proboszcz Roman Thiel. W ten sposób oddano hołd tym, którzy walczyli i ginęli, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Wyjątkowy program, na który złożyły się pieśni patriotyczne w wykonaniu nauczycieli Szkoły Podstawowej w Małdytach, zespołu „Antonówki” i tańce, w wykonaniu przedszkolaków z Dobrocina i Małdyt obejrzał komplet widzów. Pieśni zachwyciły swoim brzmieniem i maestrią wykonania. Publiczność wysłuchała popularnych pieśni wojennych, żołnierskich i partyzanckich. W programie koncertu znalazły się najpopularniejsze piosenki, takie jak „Rota” czy „My, pierwsza brygada”, a także te mniej znane. Dzięki energii płynącej ze sceny publiczność wielokrotnie włączała się we wspólne śpiewanie.

Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe jednostek OSP, Koła Łowieckiego „Łabędź”, Szkoły Podstawowej  w Małdytach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego niezwykłego wydarzenia: radnym, sołtysom oraz wszystkim przybyłym gościom. Liczny udział mieszkańców w obchodach Święta Niepodległości napawa dumą, że pamiętamy jak cennym darem jest dla nas wolność.

Gmina Małdyty

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.