OSTRÓDA: RUSZY SPRZEDAŻ MIESZKAŃ KOMUNALNYCH ZA 5% WARTOŚCI

Oficjalnie, główny włodarz poinformował, że sprzedaż mieszkań komunalnych będzie się odbywać ze stosowną bonifikatą.

Sprawa się przeciągała głównie przez charakterystyczny dla dzisiejszej Ostródy konflikt Rady Miejskiej i Burmistrza. Koniec końców, najemcy będą mogli wreszcie zakupić w dobrej cenie miejsce do życia – na starych warunkach, uchwalonych jeszcze w 2005roku.

Specjalnie powołany Zarządzeniem Nr 114/2022 z dnia 27 maja 2022 r. zespół opiniodawczo – doradczy przygotował projekt uchwały w sprawie określenia warunków udzielenia bonifikaty przy sprzedaży mieszkań komunalnych.

Z uwagi na to, że każdy poprzedni projekt uchwały w tej sprawie spotykał się z brakiem aprobaty ze strony radnych, zdecydowalem aby w zeszłym tygodniu zorganizować spotkanie.

Na spotkanie zaproszeni zostali wszyscy Radni Rady Miejskiej. Niestety udział w dyskusji nad projektem uchwały wzięło jedynie dwoje radnych: Pani Anna Rutkiewicz oraz Pan Piotr Duda, w związku z czym pełna i konstruktywna dyskusja w tej materii nie była możliwa. Z uwagi na brak zainteresowania sprawą ze strony Radnych uprzejmie informuje, że sprzedaż mieszkań komunalnych będzie się odbywała na dotychczasowych zasadach tj. za 5 % ich wartości, określonych w uchwale z dnia 5 października 2005 roku. – poinformował Zbigniew Michalak.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.