W DZIENNYM DOMU SENIORA PRZESTRZEGALI PRZED ZAGROŻENIAMI

Policjanci z ostródzkiej komendy przestrzegali osoby starsze przed zagrożeniami. Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach, którymi posługują się sprawcy, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów i wpuszczania do domów nieznajomych.

Spotkanie odbyło się w sali Dziennego Domu Seniora Plus w Ostródzie. Tam ostródzcy policjanci przeprowadzili spotkanie z seniorami. Miało ono na celu przekazanie osobom starszym niezbędnej wiedzy, dzięki której zwiększy się ich bezpieczeństwo.

Na początku policjant opowiedział o popularnych metodach działania przestępców i oszustwach metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Podczas spotkania ostrzegano, aby osoby starsze nie przekazywały żadnych kwot pieniędzy obcym osobom, a także nie ulegały namowom na oferowane transakcje. Omówiono prawne konsekwencje podpisywania umów, właściwe zachowanie w placówkach bankowych, bankomatach, a także w środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusz ostrzegał również o niewpuszczaniu do domu nieznanych osób.

Kolejnym punktem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W szczególności poruszono tematykę związaną z noszeniem elementów odblaskowych oraz bezpiecznym zachowaniem na przejściach dla pieszych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali nurtujące ich pytania, które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Na koniec uczestnicy usłyszeli jak zachowywać się w codziennym życiu, aby nie paść ofiarą przestępstwa. Policjanci omówili sposób zachowania się w sklepach, targowisku, cmentarzu oraz komunikacji miejskiej.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.