EPISKOPAT WPROWADZA OGRANICZENIA. DO 5 OSÓB NA MSZY

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wzywa wiernych i duchownych do dostosowania się do nowych ograniczeń związanych z koronawirusem.

W ogłoszeniu odniósł się do decyzji rządu, że we wszystkich obrzędach religijnych powinno uczestniczyć nie więcej niż pięć osób. Limit nie dotyczy kapłanów sprawujących posługę. Arcybiskup Gądecki prosi również, aby w związku z zagrożeniem dla zdrowia Polaków zalecenia te były wypełniane podczas nadchodzących uroczystości, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia. Jednocześnie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęca do udziału w nabożeństwach i modlitwie za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Duchowny powiedział w komunikacie, że zwrócił się do prezydenta episkopatu portugalskiego o „włączenie Kościoła w Polsce do aktu powierzenia, który ma zostać dokonany w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie 25 marca 2020 r.”. Abp Stanisław Gądecki napisał także, że modli się za wszystkich, zwłaszcza za osoby starsze, chore i samotne. Zachęcał także do „solidarności czynów charytatywnych wobec potrzebujących”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.