KAMPANIA ZDROWE LATO NA XXII DOŻYNKACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Kampania Zdrowe Lato na XXII Dożynkach Powiatu Ostródzkiego

Podczas uroczystości dożynkowych miało miejsce zakończenie KAMPANII ZDROWE LATO 2023 realizowanej przez samorząd Starostwa Powiatowego w Ostródzie. W ramach akcji można było odwiedzić stanowisko EKO STREFY. Głównym celem wydarzenia było podniesienie kompetencji ekologicznych oraz wzrost świadomości społeczeństwa w kwestiach związanych z ochroną środowiska.
W EKO STREFIE odbywały się różnorodne inicjatywy z zakresu edukacji ekologicznej, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Oto niektóre z atrakcji, które można było tam znaleźć:
Animacje ruchowe bez nudy: W ramach tej części EKO STREFY odbywały się zabawy takie jak: tańce na eko gazecie, bańki mydlane, strefa speedball, tatuaże, warkoczyki oraz dmuchaniec.
Warsztaty plastyczne: Osoby zainteresowane twórczą działalnością mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, gdzie tworzyły mini lasy w słoikach, kartonowe pudełka na skarby, hotele dla owadów, bransoletki „przyjaźni”, eko opaski, malowały na kamieniach, kartonie i drewnie, używały eko farb oraz eksperymentowały z złudzeniami optycznymi.
Zajęcia edukacyjne: EKO STREFA oferowała również wiele zajęć edukacyjnych, takich jak: EKO koło fortuny, badanie powietrza, eko gry i zabawy, nauka segregacji odpadów oraz spotkania z leśnikami, które dostarczały cennych informacji na temat naszego środowiska naturalnego.
 Dodatkowo, na stoisku EKO STREFY można było znaleźć zdrowe poczęstunki, co stanowiło doskonałą okazję do spróbowania smacznych przekąsek. Ta inicjatywa nie tylko dostarczyła rozrywki i wiedzy, ale także promowała ekologiczny tryb życia oraz troskę o nasze otoczenie. Wszystko to sprawiło, że dożynkowe świętowanie było nie tylko okazją do zabawy, ale także do edukacji i refleksji nad naszym wpływem na planetę.
 KAMPANIA ZDROWE LATO to coroczne cykliczne działanie składające się z 4 bloków tematycznych: Kierunek Zdrowie, Bezpieczeństwo, Sport i Energia, EKO na TAK. Letnia akcja informacyjno-edukacyjna to okazja do wspólnej zabawy, ale także do nauki i refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne
źródło: Powiat Ostródzki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.