KARTA DUŻEJ RODZINY JEST JUŻ DOSTĘPNA JAKO APLIKACJA MOBILNA

Karta Dużej Rodziny dająca prawo rodzinom z co najmniej trójką dzieci do zniżek m.in. w sklepach czy placówkach kulturalnych jest już dostępna jako aplikacja mobilna.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Karta uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen – porozumienie w tej sprawie podpisało w piątek MRPiPS.

KDR jest ważnym instrumentem polityki rodzinnej. Dlatego istotne jest szukanie partnerów, dzięki którym KDR jest dla rodzin atrakcyjna, wygodna, funkcjonalna i dostępna.

„Chcemy, żeby Karta Dużej Rodziny była dostępna nie tylko w dużych miastach, aglomeracjach, bo to jest stosunkowo łatwe, ale żeby w całej Polsce, w mniejszych miejscowościach, małych miejscowościach i średnich mógł być sklep obuwniczy, spożywczy, nie tylko sieciowy, w którym można skorzystać z KDR” – powiedziała szefowa resortu.

Od paru lat zniżki dla dużych rodzin oferują także samorządy. W Tychach na Górnym Śląski program „3 + Liczna Rodzina” wystartował już dziewięć lat temu. W Białymstoku podobna oferta aktualna jest o czterech lat. Według szacunków tamtejszego urzędu miasta, w tym czasie rodziny, które mają kartę, tylko przy zakupie biletów na komunikację miejską zaoszczędziły łącznie prawie 3 mln zł.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.