NAPROMEK MA KOLEJNEGO WILCZEGO PACJENTA

Kolejny wilk znalazł pomoc u leśników z Nadleśnictwa Olsztynek. Tym razem chodzi o basiora, którego koło Ciechocinka potrącił samochód.

Wilk uległ wypadkowi w sobotnią noc na trasie nr 91 w okolicy Ciechocinka. Dzięki zaangażowaniu i wrażliwości ludzi oraz doskonałej współpracy lokalnych społeczników, weterynarza po 36 godzinach akcji ratunkowej w niedzielę o świcie trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt  „Napromek” w Nadleśnictwie Olsztynek.

Meldunek o potrąconym przez samochód wilku otrzymało Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”. Na miejscu zdarzenia czuwał fotograf przyrody Marcin Kostrzyński wspierany przez członkinie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Głuszynku. Po przebadaniu wilka przez lekarza weterynarii, podjęto decyzję, że najlepszym rozwiązaniem będzie przetransportowanie wilka do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w „Napromku” gdzie leśnicy wybudowali specjalistyczną zagrodę dla wilczych pacjentów. W niedzielę o 7-mej rano leśnicy w pełnej gotowości oczekiwali na nowego pacjenta. Obecnie stan wilka jest stabilny. Zostały pobrane próbki krwi do analizy. Ponieważ wilka znaleziono w okolicach Torunia w dokumentacji otrzymał imię Mikołaj. Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” od razu zaopatrzyło wilka w nadajnik teledetekcyjny.

Ten feralny weekend obfitował w wypadki komunikacyjne z udziałem zwierząt. W tym samym czasie do ośrodka trafiła sarna potrącona przez samochód oraz kawka. Fragmentacja środowiska i przecinanie kompleksów leśnych drogami jest coraz większym problemem. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Takie zderzenia to zagrożenie nie tylko dla zwierząt, ale również dla kierowców i pasażerów pojazdów. Bądźmy ostrożni i uważni.

Lasy Państwowe

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.