OSTATNIA ZMIANA BARTŁOMIEJA SKALNEGO W OSTRÓDZIE, WYRÓŻNIENIA DLA STRAŻAKÓW

Zmiana służby 28 listopada była ostatnią w strukturach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie dla sekc. Bartłomieja Skalnego. Bartłomiej Skalny od dnia 1 grudnia będzie kontynuował służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Sekcyjny Bartłomiej Skalny dał się poznać przez lata służby w naszej komendzie jako strażak, dla którego pożarnictwo jest pasją życiową. Był członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno Nurkowego „Ostróda” 5oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Żuraw”. Profesjonalista w każdym calu dziedziny pożarniczej, po służbie często brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornowie. Życzymy naszemu koledze by nadal szedł drogą pożarnika i by nowe miejsce służby owocowało w sukcesy i awanse. Decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o przeniesieniu sekc. Bartłomieja Skalnego wręczył bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie.

Kolejnym punktem zbiórki było wręczenie wyróżnień z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które przyznali Komendant Główny PSP oraz Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie. Nadbrygadier Leszek Suski – Komendant Główny PSP wyróżnił kpt. Rafała Napiórkowskiego – Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. Kapitan Napiórkowski został wyróżniony za profesjonalizm i 3wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz za wkład w rozwój zagadnień teleinformatycznych w naszej służbie. Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosław Hołubowicz wyróżnił asp. Mariusza Licznerskiego – Dyżurnego Operacyjnego oraz sekc. Bartłomieja Skalnego z JRG Ostróda za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i ponad przeciętne zaangażowanie w służbie.

Ponadto Komendant Wojewódzki wyróżnił kpt. Grzegorza Różańskiego i mł. kpt. Bogdana Grzymowicza za blisko dziesięcioletnie reprezentowanie Komendy Wojewódzkiej PSP w ramach Warmińsko-Mazurskiej Kompani Honorowej oraz Pocztu Sztandarowego na uroczystościach państwowych rangi wojewódzkiej i krajowej. Wyróżnienia wręczył bryg. Tomasz Ostrowski wraz z zastępcą mł. bryg. Piotrem Wlazłowskim.

tekst: G. Różański, zdjęcia: M. Ostrowski

 

tekst: G. Różański, zdjęcia: M. Ostrowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.