OSTRÓDA/MORĄG: POLICJANCI I PRACOWNICY CYWILNI POLICJI WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”

Po raz kolejny policjanci i pracownicy cywilni Policji z powiatu ostródzkiego wsparli stowarzyszenie „Wiosna”, które jest organizatorem projektu „Szlachetna paczka”.

Akcja trwa już od ponad 15 lat. Stowarzyszenie wspiera osoby najuboższe na podstawie wcześniej prowadzonego rozpoznania ich potrzeb przez wolontariuszy.

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom. W tym roku taką pomoc otrzyma ponad 20 tysięcy rodzin.

Dwie z nich zostały obdarowane przez policjantów oraz pracowników cywilnych Policji.

Pierwsza z paczek w minioną sobotę, jeszcze przed południem trafiła do jednej z rodzin w gminie Małdyty. Rodzinę wsparli morąscy policjanci i pracownicy cywilni, do których przyłączyli się uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu. Zebrane pieniądze wystarczyły na zakup sprzętu AGD oraz słodyczy i upominków dla dzieci i rodziców. Obdarowana rodzina miesiąc wcześniej  w pożarze straciła dom. Nadkom. Bogdan Królikowski zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Morągu razem ze swoimi policjantami oraz młodymi adeptami i wolontariuszami odwiedzili poszkodowaną rodzinę i przekazali prezenty wraz z życzeniami świątecznymi.

Drugą „Szlachetną Paczkę”  przygotowali ostródzcy funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni ostródzkiej Policji wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Ostródzie, na podstawie listy potrzeb jaką zgłosiła wybrana rodzina wolontariuszom. Połączonymi siłami udało się zebrać prawie 2 tysiące złotych, które przeznaczono na zakup potrzebnego rodzinie sprzętu AGD. Najmłodsi domownicy otrzymali również słodycze i upominki. Paczkę rodzinie wczoraj w godzinach popołudniowych dostarczył Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski wraz z policjantami i wolontariuszami.

To co jest w paczkach to nie jest przypadkowa pomoc. Wszystkie darowane prezenty to przemyślane i potrzebne rodzinom rzeczy.

Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy, z innymi ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.