STRAŻACY. MARIUSZ LICZNERSKI Z AWANSEM NA STARSZEGO ASPIRANTA

W dniu 16 listopada zmiana służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie miała wyjątkowy przebieg.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski w trybie nagrodowym z dniem 11 listopada 2017 awansował Mariusza Licznerskiego na stopień starszego aspiranta. W imieniu Komendanta Głównego PSP akt mianowania wręczył bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie. Ponadto z okazji Święta Niepodległości Komendant Główny PSP przyznał nagrodę st. asp. Mariuszowi Licznerskiemu, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na stanowisku dyżurnego operacyjnego powiatu. Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Hołubowicz wyróżnił nagrodami mł. ogn. Daniela Waszkiewicza oraz  mł. ogn. Marcina Grabarza. Nagrodzeni pełnią służbę w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Ostródzie i Morągu.

St. asp. Mariusz Licznerski służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1998 roku. Od początku pełni ją w Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie. Przez pierwsze siedem lat służył w JRG Ostróda, zaczynając na stanowisku stażysta, a kończąc na stanowisku ratownik. Od 2006 roku pracuje w wydziale operacyjnym KP PSP w Ostródzie, gdzie zajmuje stanowisko dyżurnego operacyjnego powiatu. Jest funkcjonariuszem, który wielokrotnie dysponował i koordynował siły i środki w trudnych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Między innymi  podczas pożaru w Zakładzie Przetwórstwa Drzewnego Paged Sklejka w Morągu, gdzie wartość uratowanego mienia oszacowano na 5 mln zł. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. W 2008 roku podjął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, którą ukończył z tytułem technika pożarnictwa  i stopniem młodszego aspiranta w roku 2010.  St. asp. Mariusz Licznerski był wielokrotnie odznaczany. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał mu Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył go Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. St. asp. Mariusz Licznerski był wielokrotnym reprezentantem województwa i powiatu w rozgrywkach siatkarskich. Grając w reprezentacji KW PSP w Olsztynie zdobył Mistrzostwo i dwukrotnie Wicemistrzostwo Polski Strażaków w siatkówce.

Opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: asp. Dawid Jurczak

 

 

1 comments

Wychodzi na to, że žeby na st. aspiranta awansować to trzeba podpierdzielać kolegów. Ale tak jest wszędzie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.