OSTRÓDZIANIN NOMINOWANY DO NAGRODY ZA WALKĘ Z HOMOFOBIĄ

Warszawski oddział ”Wyborczej” nominował pochodzącego z Ostródy Jakuba Lendziona do nagrody, którą przyznaje się osobom mającym dobry wpływ na społeczeństwo w stolicy.

W ostatnim czasie o Jakubie było głośno w całej Polsce. Z powodu sprawy jaką wytoczył szkole w której się uczył. Ta miała go niedostatecznie bronić przed homofobicznymi atakami ze strony innych uczniów.

Poniżej więcej o przyznawanej nagrodzie:

Stołek przyznajemy tym, którzy swoją działalnością czynią stolicę miastem lepszym do życia, wygodniejszym, ciekawszym, mającym ludzką twarz. Noga jest dla tych, którzy swoimi działaniami utrudniają życie.

„Przepraszamy Jakuba Lendziona za to, że w okresie od września 2011 r. do czerwca 2012 r., gdy był uczniem Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie, na terenie szkoły dopuszczano się naruszenia dóbr osobistych Jakuba Lendziona z powodu jego orientacji homoseksualnej, a mianowicie jego integralności cielesnej, godności, czci. Władze Szkoły”

– takie przeprosiny widniały na stronie tej placówki w grudniu. To sąd nakazał, że mają być widoczne przez miesiąc.

Do sądu poszedł Jakub Lendzion, dziś prawnik i działacz Kampanii Przeciw Homofobii. Nie chciał odszkodowania, chciał przeprosin za to, co go w tej szkole spotkało. To pierwszy taki wyrok w Polsce.  Jakuba nominujemy za walkę z homofobią w szkole.

Źródło: Wyborcza Warszawa

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.