PREZES PWIK BRONI INTERESU SPÓŁKI I ZA TO… MA BYĆ ODWOŁANY?

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jest kluczowe dla standardu życia mieszkańców – bez dwóch zdań (ktoś wyobraża sobie brak wody w kranie?). Tymczasem, jak wynika z odpowiedzi prezesa Sławomira Andrysiaka, Miasto nie przedstawiło PWiK oferty finansowania działalności basenu. Można wywnioskować, że burmistrz Zbigniew Michalak chce aby spółka będąc operatorem pokrywała również straty jakie basen wygeneruje.

właściwe jest uregulowanie spraw finansowych w sposób umożliwiający właściwą realizację projektu. W mojej ocenie basen z założenia jest przedsięwzięciem deficytowym ( bo i nie o zyski w sporcie i rekreacji chodzi) i na starcie trzeba więc określić zasady finansowania tegoż deficytu. – poinformował Andrysiak.

Burmistrz złożył wniosek o odwołanie prezesa Radzie Nadzorczej

Urząd Miasta poinformował nas wcześniej, że szacunkowy roczny koszt utrzymania basenu będzie się wahał pomiędzy 2 100 000zł – 2 400 000zł. A wstępnie ustalono, że roczna dopłata do utrzymania basenu ma wynosić około 1 000 000zł. Czy można pozwolić sobie na to, żeby stabilność finansowa tak ważnej spółki była zachwiana?

Pracownicy PWiK już zapowiedzieli, że staną w obronie prezesa, nie wykluczają strajku.

Czekamy na odpowiedź Miasta w tej kwestii.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.