SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI W GMINIE MAŁDYTY

25 maja 2016 r. Wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski zorganizował spotkanie, które miało na celu poznanie oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców z gminy oraz poinformowanie zebranych o możliwościach pozyskiwania „Dotacji dla Przedsiębiorców”.

Gospodarz spotkania przywitał przybyłych, a wśród nich Prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu Stanisławę Pańczuk, Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ostródzie Zdzisława Szramowskiego oraz Damiana Szwlagin z Kancelarii VIP w Olsztynie.

spotkanie z przedsiebiorcami 2W wystąpieniu otwierającym spotkanie wójt podkreślił, że traktuje je jako forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców a samorządem, służące wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju przedsiębiorstw w gminie Małdyty. Mówiąc o współpracy gminy z przedsiębiorcami przypomniał, że wypracowanie form współdziałania z lokalnym biznesem było jednym z kluczowych założeń programu wyborczego. Informując o działaniach mających na celu stwarzanie dogodnych warunków do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej przedstawił zamierzenia inwestycyjne gminy Małdyty na 2016 rok oraz podzielił się wiadomością o przedsięwzięciach już zrealizowanych. W celu skutecznego pozyskiwania inwestorów wójt podjął starania o włączenie terenów gminnych do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W wyniku długotrwałych, złożonych działań gmina Małdyty stoi przed szansą wkroczenia do elitarnego grona jednostek samorządowych objętych specjalną strefą ekonomiczną.
spotkanie z przedsiębiorcami 3W dalszej części spotkania Zdzisław Szramowski przedstawił informacje o instrumentach rynku pracy oraz usługach świadczonych przez Powiatowy Urząd Pracy dla przedsiębiorców. Stanisława Pańczuk zaprezentowała realną możliwość pozyskania środków na rozwój przedsiębiorczości na lata 2016-2020. Szanse dla małych i średnich przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej zreferował Damian Szwalgin.
Zarządcy firm doceniając wolę współpracy i chęć działania na rzecz rozwoju gospodarczego wyrazili nadzieję, iż pokładane oczekiwania się spełnią, ponieważ troska o przyszłość naszej Gminy jest wspólnym założeniem władz, jak i przedstawicieli lokalnego biznesu.
Marcin Krajewski podziękował przedsiębiorcom za dobrze układającą się współpracę oraz za wsparcie jakiego udzielają na rzecz lokalnego środowiska.

UG Małdyty

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.