MAŁDYTY. STRAŻACY UHONOROWALI SWOJEGO KAPELANA

W minioną niedzielę, 3 grudnia w pasłęckim Kościele Pw. Bł. Jerzego Matulewicza odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji ks. Władysława Wesołowskiego, wieloletniego kapelana małdyckich strażaków.

W Mszy Św. udział wzięli między innymi bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, dh Ryszard Harasim Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, dh Marcin Krajewski Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP – Wójt Gminy Małdyty oraz małdycka brać strażacka. Na zakończenie Najświętszej Ofiary przyszedł moment wręczenia Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza ks. Władysławowi Wesołowskiemu. Aktu dekoracji dokonali bryg. Tomasz Ostrowski wraz z dh Ryszardem Harasimem i dh Marcinem Krajewskim. Medal ten jest wyjątkowym odznaczeniem, które nadaje Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za szczególne zasługi w rozwoju ochotniczych straży pożarnych. Po uroczystej dekoracji dh Ryszard Harasim przybliżył zgromadzonym przebieg drogi  pożarniczej odznaczonego.

Dh ks. Władysław Wesołowski był proboszczem parafii w Małdytach, do OSP wstąpił w 1994 roku. Na zebraniu sprawozdawczym w 1995 roku Zarząd OSP poprzez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Małdytach wystąpił do Metropolity Elbląskiego o mianowanie ks. Władysława na funkcję Kapelana Gminnego Gminy Małdyty. W roku 1996 ks. Władysław Wesołowski został Kapelanem strażaków Gminy Małdyty. W roku 1997 wybrano księdza na funkcję Prezesa OSP Małdyty, którą pełnił do roku 1999. Do chwili odejścia na emeryturę  ks. Władysław Wesołowski pełnił zaszczytną funkcję Kapelana Gminnego w Małdytach. Zawsze czynnie uczestniczył w życiu strażackim wszystkich  jednostek gminnych OSP.  Ks. Władysław jest fundatorem figurki św. Floriana, która po dzień dzisiejszy zdobi remizę w Małdytach, ponadto ksiądz jest fundatorem chorągwi kościelnej o treści strażackiej z wizerunkiem  św. Floriana i wielu innych przedsięwzięć. Ks. Władysław Wesołowski  uczestniczył niemal we wszystkich uroczystościach strażackich. Obecność jego nadawała wyższą rangę i powagę uroczystości.

Opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: archiwum OSP Małdyty

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.