SZPITAL. SZKOLENIE DOT. REAGOWANIA NA PRZEMOC

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w ramach działań Zespołu Interdyscyplinarnego w oparciu o procedurę  „Niebieska Karta” – zadania ochrony zdrowia” – to temat szkolenia, które 18 maja 2017 roku zgromadziło w naszym szpitalu spore grono przedstawicieli ochrony zdrowia ze szpitala w Ostródzie i Morągu.

Szkolenie miało na celu podniesienie skuteczności pracy specjalistów upoważnionych do wdrażania procedury „Niebieska Karta” oraz dostarczenie uczestnikom wiedzy o zasadności funkcjonowania Zespołu Interdyscyplinarnego, a także rozwój umiejętności interwencyjnych i profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Warsztaty poprowadził Adam Just, magister pedagogiki resocjalizacji i penitencjarystyki, pracownik socjalny. Od 10 lat zawodowo zajmuje się tematyką przemocy w rodzinie, w ramach działań interwencyjno-pomocowych, w tym także szeroko rozumianych problemów alkoholowych. Od 8 lat sprawuje funkcję kuratora sądowego, od 7 lat przewodniczy Miejskiemu Zespołowi Interdyscyplinarnemu. Realizuje program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie,  jak również szkolenia, programy profilaktyczne. Jest współautorem programu profilaktycznego „BUSOLA” .

Zajęcia poprowadził metodami aktywnymi, takimi jak: dyskusja, wymiana doświadczeń, warsztat, drama, analiza przypadku.

 

źródło i więcej zdjęć PZOZ

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.