WYKŁADY DLA PREZESÓW OSP

Kolejny etap propagowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w ramach akcji „Czad i Ogień Obudź Czujność” odbył się w dniach 4-5 stycznia. W tych dniach odbyła się konferencja w ramach akcji społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wykłady, które tym razem skierowane były do prezesów i naczelników ochotniczych straży pożarnych z powiatu ostródzkiego, przeprowadzono w Ostródzie i Morągu.

Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą wystąpić w naszych domach. Jak należy zapobiegać pożarom, w jaki sposób rozpoznawać sytuacje, które mogą świadczyć o możliwości powstania pożaru lub inne, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia. Nieprzypadkowo zagadnienia akcji „Czad i Ogień Obudź Czujność” tym razem były skierowane do druhów strażaków ochotników. Ochotnicze straże pożarne stanowią w swoich miejscowościach swoiste centra społeczne, co daje możliwość dotarcia za pośrednictwem prezesów i naczelników OSP do lokalnej społeczności.

Ponadto bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie udzielił informacji druhom z zakresu dofinansowania ochotniczych straży pożarnych ze środków budżetowych. Na konferencję przybył również Powiatowy Lekarz Weterynarii Pan Adam Zimodro, który przedstawił zagadnienia związane z zagrożeniami jakie stanowią możliwości wystąpienia ognisk ptasiej grypy. Jakie działania służby ratunkowe mogą prowadzić, w jakim zakresie i na jakich zasadach ochotnicze straże pożarne mogą przystąpić do usuwania zagrożeń związanych z wystąpieniem wirusa H5N1.

tekst: G. Różański, zdjęcia: G. Różański/Z. Jankowski

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.