WYREMONTOWALI ŚWIETLICE W KĄTNIE

Świetlica w Kątnie po remoncie wygląda jak nowa. Kompleksowa modernizacja wykonana została w ramach środków finansowych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działania 9.2 Infrastruktura socjalna.

 

W ramach remontu ocieplone zostały ściany zewnętrzne, wykonano też opaskę wokół budynku oraz podjazd dla niepełnosprawnych, ocieplono stropodach wraz wymianą pokrycia, wymieniono drzwi wejściowe oraz część stolarki okiennej. Wewnątrz budynku świetlicy na ścianach położone zostały nowe tynki, wyremontowano także sufity, ściany kuchni i sanitariatów obłożone zostały płytkami ceramicznymi. Wykonano dwie nowe łazienki w tym łazienkę dla niepełnosprawnych. Wymieniono także instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i odgromową. Budynek został wyposażony w instalację monitoringu wizyjnego.

W budynku wyremontowanej świetlicy planuje się prowadzenie działań mających na celu integrację mieszkańców m.in:

  • świadczenie usług wsparcia rodziny, inicjowanie i wspieranie działalności grup samopomocowych dla rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym borykających się z różnymi problemami: ubóstwem, uzależnieniami czy bezradnością opiekuńczo- wychowawczą, niepełnosprawnością,
  • aktywizowanie dzieci i młodzieży do działań wolontarystycznych,
  • wsparcie dla tworzenia i funkcjonowania pozaszkolnych, środowiskowych form integracji społecznej dzieci i młodzieży,
  • wsparcie form poradnictwa specjalistycznego w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych i opiekuńczych, pomocy w terapii rodzinnej, pomocy pedagogicznej i psychologicznej. Planowane działania wpłyną na wzmocnienie integracji mieszkańców wokół wspólnych wartości i celów motywujących ich do podejmowania działań partnerskich, spowodują przyjmowanie przez mieszkańców odpowiedzialności za swoje miejsce zamieszkania oraz dbałość o wspólne przestrzenie.

Oficjalny odbiór wyremontowanej świetlicy miał miejsce 26 lipca br.

To dopiero początek odbiorów nowych świetlic w Gminie Ostróda, w tym roku wyremontowanych zostanie jeszcze sześć świetlic: w Durągu, Idzbarku, Pietrzwałdzie, Brzydowie, Glaznotach i  Grabinku.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.