ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE W OLSZTYNECKI PARKU ETNOGRAFICZNYM

Dożynki Wojewódzkie odbędą się 21 września 2025 roku, prawdopodobnie w najlepszym możliwy miejscu,  w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku.

Święto plonów rozpocznie się o godz. 11.00 przemarszem korowodu dożynkowego. Następnie, o godz. 11.30, odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego. O godz. 13.00 zaplanowano obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Tego samego dnia marszałek wręczy odznaczenia.

Na scenie obok karczmy z Małszewa o godz. 14.00 wystąpią Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno” oraz zespół śpiewaczy „Pokolenia”. Do wspólnej zabawy zaprosi również zespół „Warmia”. O godz. 15.30 ogłoszone zostaną wyniki konkursów, w tym na „Najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy 2025”, „Najładniejsze stoisko dożynkowe kół gospodyń wiejskich 2025” oraz „Innowacyjny wieniec dożynkowy”.

Finałem wydarzenia będzie koncert Cleo, który odbędzie się o godz. 16.30 na scenie w amfiteatrze.

Dodaj komentarz

*

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.