OSTRÓDA: ODBYŁ SIĘ CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKARSKI IM. DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI”

W sobotę 28 października odbył się Charytatywny Turniej Piłkarski im. Danuty Siedzikówny Inki. Celem było zebranie funduszy na odbudowę domu wielorodzinnego w Nastajkach (gm. Ostróda), który spłonął w czerwcu od uderzenia pioruna.

Na dwóch halach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji mecze rozgrywało aż 13 drużyn z okolicznych miejscowości i ostródzkich firm. Własną ekipę wystawili również narodowcy z Obozu Narodowo – Radykalnego. Do godziny 15:00 toczyły się zacięte walki w fazie grupowej przez którą udało się przedrzeć czterem drużynom: z Szyldaka, Gląd, Samborowa oraz z Ostródy z ul. Gizewiusza. Ta ostatnie ekipa okazała się czarnym koniem turnieju. Ostatecznie zwyciężyła Paka Samborowo, zaś drugie i trzecie miejsca zajęły zespoły z ul. Gizewiusza i z Gląd. Nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji strzelców odebrał Maciej Fortuna z Gląd.

Na miejscu można było zaopatrzyć się w literaturę patriotyczną i publikacje przybliżające postać „Inki” oraz realia epoki, w której żyła. Wsparcie medyczne zapewniali strażacy z Ornowa i Pietrzwałdu.

Silnego wsparcia udzielili samorządowcy. Wójt Gminy Ostróda ufundował i wręczył puchary dla najlepszych drużyn, zaś Przewodniczący Rady Gminy zorganizował wodę. Nieocenionej pomocy przy organizacji turnieju udzielił Waldemar Cieśluk z Urzędu Gminy. Jako ciekawostkę można podać, iż w składzie jednej z drużyn wystąpił starosta Andrzej Wiczkowski. Senator Bogusława Orzechowska sponsorowała zakup koszulek turniejowych.

W ramach turnieju udało się zebrać kwotę 1180zł, która zostanie przeznaczona na docieplenie odbudowywanego budynku w Nastajkach.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.