DZIELNICOWY KRZYSZTOF WÓJCICKI ZWYCIĘZCĄ W I TURZE ZAWODÓW STRZELECKICH

Na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbyły się dynamiczne zawody strzeleckie z karabinka automatycznego. Była to pierwsza konkurencja z edycji strzelań w Lidze strzeleckiej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie. Turniej był nie tylko okazją do spotkania w koleżeńskiej i sportowej atmosferze, ale także sposobnością do doskonalenia swoich umiejętności przez funkcjonariuszy. Zawody zostały przeprowadzone pod czujnym okiem instruktorów z zakresu wyszkolenia strzeleckiego.

Pierwsza konkurencja polegała na przebiegnięciu dystansu do tarczy i oddaniu 10 strzałów z pozycji stojącej i klęczącej. O wyniku decydował czas wykonania zadania oraz liczba punktów.

We wczorajszych zawodach zwycięstwo wywalczył dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Wójcicki z KPP w Ostródzie. Drugie miejsce zdobył Piotr Ewertowski z Referatu Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego KPP w Ostródzie. Na trzecim miejscu uplasował się dzielnicowy asp. Piotr Płoski z KP w Morągu.

Kolejne konkurencje zostaną przeprowadzone z broni krótkiej i strzelby gładkolufowej.

Celem zawodów jest wyłonienie najlepiej strzelających policjantów, ale także doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz wymiana doświadczeń i integracja funkcjonariuszy.

st. asp. Janusz Karczewski

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.