GRALI DLA CIĘŻKO CHOREGO MAKSA I JEGO RODZINY

Piłkarski weekend za nami! W sobotę i niedzielę rozgrywane były kolejne mecze w ramach Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Po raz kolejny zawodnicy nie zawiedli kibiców i zdobywali dużą ilość bramek. W dalszym ciągu na pozycji lidera znajduje się WAKS Płomień Turznica, przed Terrą Geodezja i Atakiem Reszki.

IV i V seria spotkań była naprawdę wyjątkowa. Rywalizacja zeszła na boczny tor, ponieważ priorytetem była akcja charytatywna pod hasłem „Gramy dla Maksa”. Ekipy występujące w rozgrywkach przed swoimi pojedynkami układały różne hasła, aby zjednoczyć się z chłopcem w walce z chorobą.

– Maks to młody mieszkaniec Szyldaka i piłkarz Akademii Piłkarskiej Ostróda, który choruje na nowotwór, a niedawno jego rodzina doświadczyła innego nieszczęścia, ponieważ w pożarze zniszczony został jej dom. Przez dwa dni prowadziliśmy zbiórkę pieniążków, które zostaną przekazane rodzinie chłopca na leczenie i dalszą rehabilitację – mówi Janusz Sadowski, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia. Akcja spotkała się z wielkim odzewem wśród uczestników ligi i kibiców.

Jeśli chodzi o sportowe rozstrzygnięcia to emocji nie brakowało, nawet tych bardzo przykrych. W sobotę rano zmarł Pan Stanisław Zduńczyk, jeden z lokalnych działaczy sportowych w istniejącej dawniej Drwęcy Samborowo. Aby upamiętnić Pana Stanisława spotkania poprzedzała minuta ciszy.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu weekendu Paka Samborowo pokonała Terrę Geodezja. Od pierwszej do ostatniej minuty na parkiecie lepiej radzili sobie piłkarze z Samborowa i zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

Najwyższy wynik jak na razie w VI edycji GLHPN zanotowali obrońcy tytułu. Gracze WAKS Płomień Turznica aż 22 razy pokonali bramkarza Paki Tadzia. Najwięcej trafień, bo aż 8 zdobył Adrian Sadowski, dzięki czemu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Bardzo dobrze radzą sobie także zawodnicy z Reszek, którzy zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu i zajmują wysoką 3 lokatę.

 

                                       Tabela po V kolejce GLHPN 2017/18

 

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bilans bramkowy

1

WAKS Płomień Turznica

15

58:13

2

Terra Durąg

12

31:14

3

Atak Reszki

12

20:11

4

Paka Samborowo

9

26:14

5

FC Toronto

9

20:18

6

Husaria Lichtajny

9

9:14

7

FC Oldboys

7

26:23

8

Samborowo I

7

17:20

9

Iskra Smykówko II

6

23:23

10

Pietrzwałd

6

20:28

11

Iskra Smykówko I

5

17:20

12

Góra Idzbark

3

22:32

13

OSP Brzydowo

3

11:27

14

Paka Tadzia

0

12:55

źródło: Gmina Ostróda

                                        

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.