NATALIA PIĄTEK W BRAMCE, POLKI POKONAŁY GRECZYNKI W ELIMINACJACH ME

Dobrze rozpoczęły eliminacje do Mistrzostw Europy reprezentantki Polski w piłce nożnej do lat 19. W swoim pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Gruzji pokonały 3:1 Greczynki. Bramki polskiej reprezentacji strzegła ostródzianka i zawodniczka Stomilu Visacom Olsztyn Natalia Piątek.

Faworyzowane Polki dobrze weszły w mecz i od początku dyktowały warunki gry. Natalia nie miała zbyt wiele pracy, gdyż przeciwniczki ograniczały się do gry z kontry. Do przerwy było już 2:0 po bramkach Nikoli Karczewskiej i Roksany Ratajczyk

Po przerwie Greczynkom udało się strzelić po jednej z nielicznych kontr kontaktowego gola, jednak w 75 minucie nasze zawodniczki postawiły kropkę nad i zdobywając trzecią bramkę.

Kolejnymi rywalkami Polek w drodze do Mistrzostw Europy są gospodynie turnieju Gruzinki oraz Rosjanki.

Polska – Grecja 3:1 (2:0)

Bramki: Karczewska 28, Ratajczyk 45, Parczewska 75 – Pouliou 59

Polska: Piątek – Stasiak (90+3. Osińska), Olszewska, Woś, Turkiewicz – Jedlińska (63. Gąsieniec), Parczewska, Miłek, Zawistowska – Ratajczyk, Karczewska (46. Kowalczyk).

Grecja: Chatzicharistou – Karapetsa, Katirtsidou, Tsakiri, Paterna – Papaioannou, Palama (85. Drakonaki), Georgantzi – Pouliou, Chatzinikolaou (51. Goula), Sachinidou (76. Kaldi).

Żółte kartki: Stasiak – Tsakiri.

Sędziowała: Angelika Soeder (Niemcy).