ORKAN Z DRUGĄ PRZEGRANA W SEZONIE

W sobotę, Orkan Ostróda wybrał się do Gdańska zmierzyć się z tamtejszą drużyną SMS. Wyjazd okazał się być cięzkim meczem. Orkan poległ 34-42.

Początek był bardzo dobry w wykonaniu ostródzian. Konsekwentna gra w ataku, cierpliwe wypracowywanie pozycji rzutowych. Dobra współpraca obrońców z bramkarzem. I tak było do wyniku 11 : 7. Później Orkan grał już trochę mniej skutecznie z przodu, a w obronie brakowało dojścia do atakujących. Mimo to, udawało się utrzymać prowadzenie niemal do końca pierwszej połowy. Niestety tuż przed przerwą gospodarze wyrównali.

Przez pierwsze minuty po zmianie stron, wynik oscylował wokół remisu. Po 40 minutach gry Orkan zaczął grać słabiej. Kilka prostych strat

Tabela II ligi. Kliknij by powiększyć.

w ataku, po których gospodarze wyprowadzili kontrataki, spowodowało, że udało im się uciec na 4-5 bramek. Różnica ta utrzymywała się do 53 minuty. W końcó

wce nasi wyraźnie opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy SMS dysponujący bardziej wyrównanym składem.

Na podkreślenie zasługuje występ Artur Sadowskiego, który zdobył 14 bramek.

Z każdej porażki trzeba umieć wyciągnąć wnioski. Na próbę odpowiedzi na ostatnią porażkę nie trzeba będzie długo czekać. Już w najbliższą sobotę, 18 marca o godz. 18:00 w ostródzkiej hali OCSiR Orkan zagra z Gwardią Koszalin.  Zapraszamy!

ZPRP II Gdańsk – Orkan Ostróda 42:34 (17:18)

Orkan Ostróda: Marcin Prorok i Jacek Krawczyk oraz Maciej Wasilenko, Przemysław Rzymkowski-1, Artur Sadowski-14, Szymon Hegier-3, Krystian Maćkowski-7, Patryk Buluk, Marcin Korzeniewski, Szymon Wierzbicki-1, Dominik Rogala-2, Marcin Zagrajek-4, Bartosz Bonk, Bartosz Idzikowski-2

źródło: Orkan Ostróda