RADEK PRZYBYSZ I PATRYK MIKOŁAJCZYK Z AMK DRWĘCA REPREZENTOWALI OSTRÓDĘ ZAWODACH BESKID HERO

W miniony weekend 8-10.06.2018 na GÓRZE ŻAR w Międzybrodzie Żywieckim odbyła się druga edycja zawodów hard enduro – Beskid Hero.

Na starcie stanęło 386 zawodników podzielonych na cztery klasy. Podczas rywalizacji nie mogło zabraknąć zawodników z Ostródy. Miejscowy klub AMK Drwęca Ostróda reprezentowało dwóch zawodników: Radosław Przybysz oraz Patryk Mikołajczyk. Po trzy dniowych zmaganiach uplasowali  się kolejno na 34 i 100 pozycji w klasie Hobby liczącej 173 zawodników. Gratulujemy udanego występu zapraszamy również na Puchar Wójta Gminy Ostróda który odbędzie się w sobotę 16.06 w Kajkowie.

O zawodach: Główną ideą przyświecającą organizacji Beskid Hero było stworzenie pierwszych w Polsce zawodów HARD ENDURO rozgrywanych w trudnym, górskim terenie. Pierwsza edycja rozegrana w 2017r. to ogromny sukces: na starcie zawodów stanęło 300 zawodników z 7 krajów, tym samym impreza od razu wpisała się na stałe w kalendarz europejskich eventów Hard Enduro. Wymagająca trasa najeżona jest naturalnymi sekcjami kamieni, głazów, rzecznych wąwozów, korzeni, stromych podjazdów i zjazdów, dostosowanych do dwóch grup zawodników: Hobby oraz Expert. Tworzenie wymagających technicznie tras przekłada się bezpośrednio na nieustający progres poziomu sportowego polskiej sceny HARD ENDURO oraz dostarcza niesamowite widowisko dla kibiców. BESKID HERO to zawody tworzone przez zawodników dla zawodników.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.