RAFAŁ FRENKIEL Z KPP OSTRÓDA TRZECI W POLICYJNYM MARATONIE HARDMAN 2017

W Ostródzie na terenie nabrzeża jeziora Sajmino dziesięciu policjantów z różnych jednostek garnizonu zmierzyło się w walce o tytuł Hardmana 2017.

By zdobyć to miano funkcjonariusze musieli dwukrotnie obiec jezioro, a także je przepłynąć. Ostatnią konkurencją był bieg z 30-kilogramowym obciążeniem. W zawodach zwyciężył reprezentant z jednostki w Iławie.

Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie wspólnie z Instytutem Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej, pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i przy współpracy z Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji, a także lokalnym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowała w Ostródzie na terenie nabrzeża jeziora Sajmino ekstremalny maraton policyjny. Podczas tego sportowego przedsięwzięcia 10 policjantów z różnych jednostek województwa warmińsko-mazurskiego walczyło ze swoimi słabościami w czasie biegu i pływania w trudnych warunkach o miano HARDMANA 2017.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedzieli funkcjonariusze z:

  • Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – nadkom. Grzegorz Tomczak
  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – podinsp. Marcin Romanow
  • Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – asp. szt. Andrzej Dadasiewicz, mł.asp. Tomasz Litwiński oraz sierż. Mateusz Dobroński
  • Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie – st. sierż. Bartosz Dobroński
  • Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie – st. sierż. Rafał Syczew
  • Komendy Powiatowej Policji w Iławie – asp. Sławomir Siemianowski
  • Komendę Powiatową Policji w Iławie reprezentował asp. Sławomir Siemianowski a Ostródę podkom. Rafał Frenkiel. Po raz pierwszy w maratonie udział wzięła policjantka, sierż. Agata Mendelewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Zawody odbyły się w nocy z 3 na 4 sierpnia 2017 na terenie plaży oraz jeziora Sajmino. Organizatorem zawodów o tytuł HARDMANA 2017 była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Patronat nad zawodami objął Komendanta Wojewódzki Policji w Olsztynie.

W regulaminie przedsięwzięcia, by zapewnić uczestnikom odpowiednie bezpieczeństwo, przewidziano udział maksymalnie 10 funkcjonariuszy. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach.

Chwilę po godz. 22:00, po sprawdzeniu sprzętu asekuracyjnego oraz omówieniu zasad bezpieczeństwa 10 zawodników rozpoczęło maraton. Zawodnicy musieli w warunkach nocnych przebiec dwa okrążenia wokół jeziora, dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tę próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 1600 m. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Po wyjściu z wody każdy z zawodników musiał przebiec jeszcze trasę 150 m z 30 kg obciążeniem.

Najszybszym zawodnikiem maratonu okazał się asp. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, docierając jako pierwszy do mety z łącznym czasem – 1 godz. 9 min. 12 sek.

Tuż za nim na podium uplasował się podinsp. Marcin Romanow z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z łącznym czasem 1 godz. 11 min. 52 sek.

Jako trzeci do mety dobiegł podkom. Rafał Frenkiel z łącznym czasem 1 godz. 12 min. 10 sek

Puchary, medale, gadżety i dyplomy gratulacyjne za udział w przedsięwzięciu wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki oraz Prezes Zarządu IBiON Piotr Koszczał.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.