SPRAWCY KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM ZŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKU

W miniony weekend morąscy kryminalni dokonali zatrzymania na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniem, którzy po tym jak w grudniu ubiegłego roku okradli jeden z domów na terenie gminy postanowili zrobić to ponownie. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu tym razem czekali na nich policjanci.

W sobotnią noc (07.01.23r) w miejscowości Antoniewo w gminie Morąg 35-letni mężczyzna oraz 35-letnia kobieta dostali się do wnętrza zamkniętego, nieużytkowanego pomieszczenia gospodarczego oraz niezamieszkałego domu jednorodzinnego skąd próbowali ukraść różnego rodzaju metalowe przedmioty stanowiące wyposażenie nieruchomości. Niestety ich zaplanowaną akcję pokrzyżowali morąscy kryminalni, którzy dokonali ich zatrzymania bezpośrednio na miejscu zdarzenia, uniemożliwiając tym samym wyniesienie przygotowanych przedmiotów. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki w postaci 3 gramów amfetaminy, a w wyniku sprawdzenia policyjnych baz danych okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności.

Policjanci od grudnia pracowali nad sprawą wcześniejszego włamania do tej samej nieruchomości typując potencjalnych sprawców zdarzenia. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, co w konsekwencji doprowadziło do skutecznej zasadzki.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów za dokonanie włamania w grudniu 2022 r. oraz sobotniego usiłowania. Para włamywaczy przyznała się do zarzucanych im czynów. Kobieta i mężczyzna złożyli w tej sprawie wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddali się karze. Policjanci odzyskali również utracone w wyniku przestępstwa mienie.

KPP w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.