SZPITAL. PEDIATRIA ZAMKNIĘTA. WIADOMO DLACZEGO…

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostródzie poinformowała, że dzisiejsze zakażenia dotyczą młodej kobiety i dwóch kobiet w średnim wieku. Dwa dotyczą personelu szpitala w Ostródzie. Jedna z nich wróciła do pracy po urlopie spędzonym za granicą.

Natomiast druga pracownica szpitala, u której potwierdzono zakażenie, to pielęgniarka z oddziału dziecięcego – taki podano powód wstrzymania przyjmowania pacjentów. Osoby, które miały z nią kontakt, zostały skierowane na domową kwarantannę.

Czyli ”covidowe” szaleństwo trwa dalej. Jedno zakażenie w danej instytucji i mamy zamykane przykładowo klasy w szkołach, oddziały szpitalne.

Jakiż ten wirus jest sprytny. Wychodzi na to, że atakuje głównie instytucje Państwowe wprowadzając w nich chaos 😉 (ironia). Już nie można pójść do lekarza na NFZ – są teleporady 😉 . W dalszym ciągu jednak doskonale funkcjonują prywatne gabinety. Mają się dobrze, a ludzi korzystających z usług nie brakuje. Cash się liczy (a co 😉 ).
 Przypominamy Państwu, że miesiąc w miesiąc oddajemy 9% naszych pensji na Narodowy Fundusz Zdrowia. Tutaj trzeba zadać sobie pytanie – za co my płacimy? Za czekanie kilka miesięcy na badanie (w sumie, i tak np. na wykonanie tomografu czekało się średnio 7 miesięcy)? Za teleporady, przy których wiadomym jest, że lekarz nie może wykonywać swojego zawodu rzetelnie? Żyjemy w czasach totalnego absurdu, pomimo łatwego dostępu do informacji i różnych jej źródeł.
Sytuacja w kraju nie wgląda dobrze. Przez “pandemię” odsuwane są planowane zabiegi, operacje, ograniczona jest dostępność zwykłych obywateli do podstawowej opieki medycznej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.