TRWA NABÓR WNIOSKÓW O DOTACJE DLA OSÓB MŁODYCH

Trwa nabór wniosków o dotacje i bony na zasiedlenie w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostródzkim (VI)”.
Z dostępnych form pomocy mogą skorzystać osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostródzie i Filii PUP w Morągu, które nie skończyły 30 roku życia.

 

DOTACJE
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej w kwocie do 30 tysięcy złotych. To forma wsparcia udzielana osobom bezrobotnym, które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Środki uzyskane w ramach dotacji można przeznaczyć na zakup sprzętu, wyposażenie firmy, a także pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem działalności gospodarczej.
BONY NA ZASIEDLENIE
Bon o wartości 12 tysięcy złotych, który może zostać przyznany w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania. Odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której podejmuje się zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą musi wynosić co najmniej 80 km lub czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.