UROCZYSTE OTWARCIE OCZYSZCZALNI W BOGUCHWAŁACH

Uroczyste otwarcie oczyszczalni w Boguchwałach.

W Gminie Miłakowo w ostatnim czasie mocno rozwija się infrastruktury wodociągowa i kanalizacyjna. Wiele już zostało zrobione, a na realizację czekają już kolejne inwestycje.
W miniony piątek (15.10.2021)  oficjalnie otwarta została oczyszczalnia ścieków w Boguchwałach. Oczyszczalnia (inwestycja o wartości 3 mln zł), której zgodnie z pierwotnym projektem w ogóle miało nie być.
Gmina do tej inwestycji dołożyła zaledwie 1% (ok. 35 000,00 zł kosztów dokumentacji).  Resztę, a więc 99% (3 000 000,00 zł) pozyskano z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Na uroczystym otwarciu nie zabrakło: przedstawicieli KOWR-u: Zastępcy Dyrektora KOWR Olsztynie – Pana Jacka Pawlika, Pani Małgorzaty Trzcińskiej, czyli Głównego Specjalisty KOWR OT w Olsztynie oraz Pana Antoniego Wyszomirskiego – Kierownika KOWR w Morągu. Był z nami także Prezes MPGK Sp. z o.o. w Miłakowie – Pan Dariusz Świdowski oraz wykonawca inwestycji w osobie Pana Marka Malinowskiego, Prezesa Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o. Gorąco Wam wszystkim dziękujemy za owocną współpracę i liczymy na jej kontynuację w przyszłości.
Nową oczyszczalnię pobłogosławił Ksiądz Prałat dr Zenon Ogórek, Proboszcz Parafii Św. Barbary w Boguchwałach.
źródło: UM w Miłakowie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.