WAŻNE SKRZYŻOWANIE DK51 ZOSTANIE PRZEBUDOWANE NA RONDO

W piątek, 24 września br., rozpoczęły się pierwsze prace w związku z przebudową na rondo skrzyżowania DK51 koło Dywit z drogą powiatową nr 1449N oraz drogą gminną nr 161021N.  Prace, zlokalizowane w pobliżu mostu nad rzeką Wadąg, będą polegały na budowie kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

Jakie utrudnienia?

Większość robót przy budowie kanalizacji deszczowej będzie toczyła się poza jezdnią i nie będzie powodowała utrudnień w ruchu. Jedynie budowa sieci kanalizacyjnej pod drogą będzie wymagała okresowego zajęcia jednego pasa jezdni. W tym czasie ruch będzie kierowany ręcznie. Na odcinku, gdzie będą toczyły się prace budowlane będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Zakres inwestycji

W ramach inwestycji powstaną przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

Najważniejsze bezpieczeństwo!

Rondo pozwoli na sprawne włączenie do drogi krajowej nr 51 ruchu z kierunku cmentarza i Kieźlin z jednej strony i z os. Sterowców z drugiej poprawiając tym samym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Fragment DK51 Dywity – Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych uspokoi ruch i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Koszt i termin realizacji

Wykonawcą zadania jest firma STRABAG, która za kwotę 6 125 272,93 zł ma wykonać zadanie w ciągu 18 miesięcy. Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Gmina Dywity.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.