OHYDNY WANDALIZM W OSTRÓDZIE

W Ostródzie dewastacji poddawane są (co widać) nie tylko obiekty użyteczności publicznej – jak osławione przystanki. Wandale jako cel obrali sobie również cmentarz wojenny – w parku przy szpitalu.

Na zabytkowych nagrobkach leżących w tym miejscu żołnierzy radzieckich, pojawiły się swastyki i czerwone gwiazdy. Czynu tego dokonano farbą w spreju, najprawdopodobniej minionej nocy. Wiele wskazuje, że ktoś robił to z nienawiścią w sercu, ponieważ obleciał niemal cały cmentarz i zbezcześcił większość znajdujących się tam płyt nagrobkowych.

Jest to kolejny dowód na to, że trudno wyzbyć się ze społeczeństwa wyjałowienia intelektualnego i zapewne jeszcze długa droga przed nami.

Sprawa ma być rozpatrywana ”z urzędu”:

Art.  261.  [Znieważenie pomnika]

Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

 

1 comments

Żeby nie było! Nie pochwalam tego rodzaju działania (wandalizmu), ale patrząc się na to, co wyprawia na Ukrainie Rosja i jej bandyccy żołdacy, nie dziwię się temu rodzajowi działań. Nie czarujmy się. Sowieci nie byli wyzwolicielami, tylko uzurpatorami. Długie lata rządzili Polską! Sami też tego doświadczyliśmy! Wkraczając w 1945 roku do Ostródy, bez żadnego powodu spalili nam Stary i Nowy Rynek, jak i również Zamek! O ile się orientuję, tak znaczących zniszczeń nie było nigdy wcześniej. Tak że jest to raczej pokłosie działań bandyckiej Rosji na Ukrainie!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.