“BEZ CHEMII NA DRODZE” – OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA

Kampania BEZ CHEMII NA DRODZE

Gmina Miejska Ostróda wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ostródzie przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej “Bez chemii na drodze”, która jest realizowana przez Fundację poza schematami ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Powstała z inicjatywy Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii – https://bezchemiinadrodze.pl/
W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze Straży Miejskiej będą zabezpieczać we wrześniu 2022 r. najbardziej newralgiczne przejścia dla pieszych usytuowane w okolicach szkół. Kampania nastawiona jest na rozpowszechnianie informacji na temat ryzyka wypadku związanego z używaniem substancji psychoaktywnych podczas prowadzenia pojazdów.
Cele kampanii to przede wszystkim:
1. Poprawa wiedzy kierowców na temat prawnych konsekwencji i ryzyka wiążącego się
z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych;
2. Wzrost liczby uczestników ruchu drogowego deklarujących brak akceptacji dla używania substancji psychoaktywnych;
3. Wzrost poziomu wiedzy rodziców dzieci i młodzieży szkolnej na temat roli mechanizmu modelowania w kształtowaniu bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży w ruchu drogowym;
4. Wzrost kompetencji rodziców dotyczących monitorowania zachowań dziecka oraz wyznaczania i egzekwowania ustalonych granic.
W ramach kampanii będą prowadzone zajęcia edukacyjno-profilaktyczne, którymi zostaną objęci uczniowie szkół podstawowych we współpracy z funkcjonariuszem Straży Miejskiej.
Uczestnicy zajęć otrzymają odblaskowe breloki oraz bransoletki. Będzie także możliwość przeprowadzenia zajęć edukacyjnych dla rodziców i opiekunów, których celem będzie wzmacnianie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w ruchu drogowym.
Informacje o prowadzonych działaniach w ramach kampanii zostały uzgodnione z Dyrektorami szkół podstawowych z terenu miasta Ostróda.
źródło: Miasto Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.