NAJWIĘKSZE ATRAKCJE WIETNAMU, KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ TURYSTÓW Z OSTRÓDT. DLACZEGO WARTO TU ZAWITAĆ?

Owiany wieloma tajemnicami Wietnam nazywany bywa często „krainą smoków”. Wyjątkowość tego kraju sprawia, że każdego roku jego uroki poznawane są przez kolejnych turystów z Ostródy i okolic głodnych wrażeń. Jeżeli zamierzasz udać się na wakacje w to magiczne miejsce, polecamy zapoznać się z przygotowaną przez nas listą najciekawszych atrakcji i zalet Wietnamu.

Planując podróż w to miejsce, warto brać pod uwagę przede wszystkim północną oraz centralną część kraju, gdyż właśnie tam znajduje się najwięcej ciekawostek. Zanim jednak wylądujesz na jednym z tamtejszych lotnisk, pamiętaj, żeby wykupić ubezpieczenie do Wietnamu, bo w razie potrzeby za pomoc medyczną zapłacisz z własnej kieszeni.

Kultura, krajobrazy i przyroda

Ogromne otwarte przestrzenie, pełne dostosowanych dla spacerowiczów tras i potężne zielone wzgórza wydające się nie mieć końca – to typowy krajobraz wietnamskich miasteczek i wiosek, który przez cały czas towarzyszyć Ci będzie podczas wakacji w tym kraju. W miejscu takim jak Prowincja Hà Nam na każdym kroku widoczna jest kultywowana od wieków wietnamska kultura i tradycja. Niezależnie od regionu Wietnamczycy często noszą tradycyjne ludowe stroje. To ludzie mocno przywiązani do swojej kultury, którzy są na co dzień uśmiechnięci i służą pomocą.

Innym ciekawym miejscem, w którym łatwo o kontakt z naturą, jest prowincja Ninh Binh – region pełen jezior, z których wyrastają kwiaty lotosu. Da się tu spłynąć wzdłuż rzeki kajakiem bądź łódką, podziwiając przy okazji dziką naturę.

Stolica

Pozycją obowiązkową na mapie wycieczki po Wietnamie jest stolica kraju – Hanoi. Historia miasta jest bogata – do dzisiaj widoczne są tu zarówno wpływy chińskie, jak i francuskie czy buddyjskie. Charakterystyczne dla wietnamskiej kultury barwne malowidła ozdabiają ściany murów i  budynków, a po ulicach jeżdżą popularne w tym rejonie ryksze. Jeżeli poszukujesz kontaktu z kulturą, odwiedź znajdującą się w stolicy Operę Hanoiańską oraz Muzeum historii Wietnamu.

Bogate życie po zmroku

Za dnia większe wietnamskie miasta mogą wydawać się spokojne, a to dlatego, że zaczynają żyć dopiero nocą. Przygotuj się na to, że kraju budzi się tak naprawdę dopiero po zachodzie słońca! Kiedy na niebie pojawią się pierwsze gwiazdy, Wietnamczycy tłumnie wychodzą na ulice. Życie nocne tego kraju jest naprawdę wyjątkowe – ludzie każdej nocy bawią się tańczą i grają na instrumentach, co tworzy niepowtarzalny, bajkowy klimat.

Atrakcyjne ceny

Wietnam potrafi pozytywnie zaskoczyć cenami za usługi i niektóre produkty. Popularne jest w tym kraju korzystanie z transportu publicznego, który nie należy do najdroższych. Bez problemu da się także znaleźć nocleg w atrakcyjnej cenie oraz za niewielkie pieniądze zamówić przepyszne jedzenie. Niedrogie jest też ubezpieczenie podróżne do Wietnamu, dlatego tym bardziej warto się w nie zaopatrzyć przed wyruszeniem w podróż. Dzięki niemu w razie konieczności koszty pomocy medycznej pokryje towarzystwo, a po ewentualnym wypadku otrzymasz odszkodowanie.

Niesamowite smaki wietnamskiej kuchni

Tym, co odróżnia wietnamską gastronomię od tej znanej z innych części świata, jest fakt, że znajduje się tu ogromna ilość małych restauracji, które często prowadzone są w dolnej części budynków mieszkalnych, przez ich lokatorów. Jeżeli chcesz skosztować najprawdziwszej wietnamskiej kuchni, zamiast dużych sieciowych restauracji warto wybierać mniejsze, niepozorne lokale znajdujące się na uboczu.

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.