3 PROMILE I DZIECKO POD OPIEKĄ

W miniony piątek po godzinie 18:00 oficer dyżurny został poinformowany, że w jednym z mieszkań położonych we wsi w gminie Morąg jest bardzo głośno a w mieszkaniu może przebywać małe dziecko.

Na miejsce udali się policjanci. Pod wskazanym adresem zastali 3 osoby dorosłe i 3-letnią dziewczynkę. Wszyscy dorośli domownicy byli pijani. Matka dziecka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta próbowała uciec z mieszkania razem z córką, była agresywna, chwiała się na nogach i nie wykonywała poleceń policjantów. Z uwagi na dobro małej dziewczynki o całej sprawie powiadomiono dyrektorkę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morągu, która przybyła na miejsce interwencji. 3-letnie dziecko trafiło do domu dziecka.

Matka małoletniej dziewczynki została przewieziona do policyjnego aresztu. Wczoraj nieodpowiedzialna kobieta usłyszała zarzut narażenia swoje córki na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O sytuacji został również powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie małoletniego dziecka i jego matki.

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.