PIJANY, BEZ UPRAWNIEŃ JECHAŁ KRADZIONYM SAMOCHODEM

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 47- letniego mężczyznę, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym. Jak się później okazało mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód którym się poruszał był kradziony.

We wtorek 17 października w godzinach wieczornych oficer dyżurny ostródzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Ostróda kierujący pojazdem Renault koloru srebrnego może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, który ujawnił wskazany samochód, a w jego wnętrzu mężczyznę, który na widok policjantów próbował ukryć się na tylnej kanapie auta.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 47-latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. To jednak nie był koniec naruszeń prawa, których się dopuścił. W wyniku dalszych czynności okazało się, że pojazd którym się poruszał był kradziony na terenie kraju.

47-latek został zatrzymany, a samochód którym się poruszał odholowano na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za kradzież samochodu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.