KORMORAN REMISUJE I ZAGRA JESZCZE O BYT W OKRĘGÓWCE

15 czerwca Kormoran Zwierzewo podejmował u siebie Zatokę Braniewo. Wygrana zapewniała mu baraże o pozostanie w Okręgówce, natomiast w przypadku utraty punktów, ekipa ze Zwierzewa musiała liczyć na zwycięstwo Sokoła Ostróda, który w tym samym czasie podejmował głównego rywala w walce o utrzymanie – MKS Działdowo.

W pierwszej połowie lepsza była Zatoka, która świetnie presowała. Już w pierwszych minutach trafiła w poprzeczkę, kontynuowała ataki i w końcu dopięła swego, wychodząc na prowadzenie. W 20. minucie niespodziewanie wyrównał Kalwiński, wykorzystując pierwszą bramkową sytuację Kormorana. Po bramce wyrównującej tempo trochę siadło. Kormoran skupił się na akcjach zaczepnych i tak też zakończyła się pierwsza połowa wynikiem 1:1.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Kormoran dużo częściej atakował niż w pierwszej odsłonie. W 70. minucie na 2:1 dla zespołu ze Zwierzewa strzelił Farasiewicz po pięknej akcji. Od tej pory Kormoran nabrał luzu, tworząc ładne akcje i atakując raz po raz. Niestety, po prostej stracie Zatoka Braniewo przejęła piłkę i wyrównała po pięknej bramce z dystansu. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Kormoran Zwierzewo, do czasu barażowych rozstrzygnięć, jeszcze musi poczekać na swój ”happy end”, ale i tak może być dumny, po pięknym odbiciu się od dna, na którym się znajdował na początku rundy wiosennej. Przed podopiecznymi Krzysztofa Lipińskiego baraże o pozostanie w lidze, najprawdopodobniej z Radomiakiem Radomno.

Skład Kormorana: Chełmiński, Siechodnik, Wasiak, Wasilewicz, Kędzierski, Gutkowski, Rogala, Sokołowski, Gadomski, Farasiewicz, Kalwiński.

Kormoran Zwierzewo – Zatoka Braniewo 2:2 (1:1)