MAŁA POLICYJNA ARMIA ZABEZPIECZAŁA MECZ SOKÓŁ-WIDZEW

Ponad 500 policjantów wzięło udział w zabezpieczeniu meczu Widzew Łódz- Sokół Ostróda. Wydarzenie zostało zakwalifikowane jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku. Na trybunach usiadło ponad 2500 kibiców. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całej Ostródzie. Miasto monitorowane było również z pokładu policyjnego śmigłowca.

W minioną sobotę (17.06.2018) na stadionie miejskim w Ostródzie rozegrany został mecz Widzew Łódz- Sokół Ostróda. Z uwagi na duże zainteresowanie kibiców oraz rangę tego wydarzenia mecz został zakwalifikowany jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku.

W zabezpieczeniu wzięło udział ponad 500 policjantów. Byli to funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz mundurowi z Oddziałów Prewencji Komend Wojewódzkich w Olsztynie, Poznaniu, Katowicach i Białymstoku.

Zadaniem funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom Ostródy jak i kibicom. Miasto monitorowane z wysokości śmigłowca.

Jak mówią policjanci, było bezpiecznie, jednak po zakończeniu meczu doszło do kilku incydentów złamania przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Funkcjonariusze zatrzymali 5 mieszkańców województwa Łódzkiego, którzy wtargnęli na murawę. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu a następnie usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Podejrzani przeprosili za swoje zachowanie i dobrowolonie poddali się karze.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.