NIEBEZPIECZNY WEEKEND NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci ruchu drogowego. Podczas trwającego weekendu kilkakrotnie podejmowali oni interwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców, które  dotyczyły zdarzeń na drodze, nietrzeźwych kierujących oraz osób, które mimo braku uprawnień wsiadły za kierownicę samochodów.

Wśród interwencji podejmowanych przez policjantów było zdarzenie do którego doszło w piątek, 21 lipca br., na drodze w pobliżu miejscowości Gierzwałd. Około godz. 19:00, 19-letni kierowca volkswagena w trakcie wymijania z innym autem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna doznał urazu nogi.

Następnego dnia na ulicy Lubawskiej w Ostródzie policjanci pracowali na miejscu zderzenia się dwóch volkswagenów. Mieszkaniec gm. Grunwald nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Ucierpiała 17-letnia pasażerka jednego z aut.

W niedzielę 23 lipca policjanci wyjeżdżali do dwóch wypadków. Do pierwszego zdarzenia doszło w Kretowinach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem uderzył w bok jadącego prawidłowo z naprzeciwka pojazdu typu skoda. Obrażeń ciała doznał 18-letni kierowca jednośladu. Z urazem ręki i nogi został przewieziony do szpitala. Młody mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Miał ponad 1 promil w organizmie.

Do następnego zdarzenia doszło kilka godzin później na drodze Kalnik – Kwitajny w gminie Morąg. 31-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na pobocze jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem pogotowia lotniczego do szpitala w Olsztynie, natomiast 2 innych pasażerów do szpitala w Elblągu.

Tego samego dnia do szpitala w Elblągu trafił nieprzytomny motocyklista, który w Jarnołtowie, gm. Małdyty, uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci od 51-letniego mężczyzny zabezpieczyli krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Podczas długiego weekendu policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był kierowca volvo, który wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu i z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.

Teraz za takie zachowanie mężczyznom grozi kara od 2 do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W piątek 21 lipca też policjanci z Ostródy zatrzymali kierowcę mercedesa, który prowadził pojazd pomimo wcześniejszego cofnięcia decyzją Starosty Legionowskiego uprawnień. 46-latek został zatrzymany do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.