ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Ostródzcy kryminalni pracowali nad sprawą gdzie w jednym z miejscowych marketów sprawca dokonał kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych po czym użył przemocy wobec pracownika sklepu. W czwartek (17.05.2024r) został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Do opisanego zdarzenia doszło w sobotę (11.05.2024) w jednym ze sklepów na terenie Ostródy. Sprawca po tym jak dokonał kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych minął linię kas i kierował się do wyjścia. Całe zdarzenia widział pracownik ochrony, który próbował zatrzymać złodzieja. Ten jednak użył wobec niego przemocy odpychając go od siebie, szarpiąc i zadając uderzenie z pięści w twarz, następnie opuścił teren sklepu. Początkowo personalia sprawcy nie były znane. Zgłoszonym zdarzeniem zajęli się ostródzcy kryminalni, którzy wytypowali i zatrzymali przestępcę. Z ustaleń wynikało, że udział w popełnieniu przestępstwa może mieć jeszcze inny towarzyszący sprawcy mężczyzna. Obaj mieszkańcy Ostródy zostali zatrzymani w czwartek (17.05.2024r.) Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo – ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy – grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Towarzyszący mu 48-letni kolega, co prawda nie miał bezpośredniego związku ze zdarzeniem, okazał się jednak osobą poszukiwaną. Po opłaceniu zaległej grzywny został zwolniony.

 

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.