TRZY OSOBY ZATRZYMANE ZA NIELEGALNY POŁÓW RYB

Do ostródzkiego sądu trafi akt oskarżenia przeciwko 3 mieszkańcom gminy Morąg. Mężczyznom w wieku 27-38 lat zarzuca się nielegalny połów ryb.

Kilka tygodni temu morąscy policjanci zostali powiadomieni o nielegalnym połowie ryb na jeziorze Bartążek. Wtedy też na gorącym uczynku patrol Straży Rybackiej zatrzymał 38-latka.

Mężczyzna łowił ryby przy pomocy pęczków hakowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do nielegalnego połowu ryb. Jednak z zabezpieczonego na miejscu sprzętu wynikało, że mieszkaniec gminy Morąg nie kłusował sam. 38-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie został przesłuchany. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Wtedy też rozpoczęły się kolejne ustalenia w sprawie. W efekcie morąscy policjanci ustalili kim byli jego towarzysze.  27 i 28 latek pod koniec kwietnia tego roku usłyszeli te same zarzuty co wcześniej zatrzymany 38-latek.

Wkrótce do ostródzkiego sądu trafi akt oskarżenia przeciwko 3 mieszkańcom gminy Morąg. Zgodnie z przepisami Ustawy o rybactwie śródlądowym za popełnione przestępstwo mieszkańcom gminy Morąg może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.