CYBERPRZEMOC TEMATEM SPOTKANIA Z UCZNIAMI SP 1 W OSTRÓDZIE

O tym, w jaki sposób korzystać z Internetu, by nie narazić się na nieprzyjemne sytuacje rozmawiał policjant na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie. Na spotkaniu padło wiele ciekawych pytań. Okazało się również, że część z uczniów spotkało się z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami.

Policjant, który uczestniczył w spotkaniu tłumaczył uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie, na jakie zagrożenia można natrafić w sieci. Spotkanie miało na celu głównie zapoznanie uczniów z problemem tzw. cyberprzemocy, z którą od coraz wcześniejszych lat mogą mieć styczność. Tam właśnie bardzo często mogą spotkać się z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Policjant uczulał uczniów na co powinna zwrócić uwagę serfując po „sieci”, a także opowiadał z jakimi sprawami funkcjonariusze najczęściej mają do czynienia podczas swojej pracy. Tłumaczył również, jakich treści zamieszczać nie wolno, gdyż mogą spowodować przykre konsekwencje.

Spotkanie, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie pokazało, że część z nich ma już negatywne doświadczenia związane z korzystaniem z Internetu. Edukacja w tym zakresie okazuje się więc bardzo potrzebna.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.